Wyrwany z piekła.Świadectwo narkomana-Laurent Gay

29 lutego

Laurence, dziecko paryskich slumsów, bardzo wcześnie doświadczył przemocy. Kiedy po raz pierwszy sięgnął po narkotyki, nie zdawał sobie sprawy, że na piętnaście lat zostanie wkręcony w piekielne tryby: uzależnienie, przemoc, kradzież, przemyt, AIDS. W więzieniu, kiedy był bliski samobójstwa, w sposób zupełnie dla niego nieoczekiwany dotknął go Bóg: Laurence, całkowicie niewierzący, przeżył nawrócenie. Rozpoczął powolny i trudny proces odrodzenia. "Dobry łotr" współczesnych czasów ciągle przypomina nam o działaniu łaski Boga w życiu człowieka, "ponieważ dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych". To mocne i poruszające świadectwo prowadzi czytelnika od bram piekła do spokoju Nieba!

Jest to autobiograficzna opowieść Laurenta,który przez 15 lat życia był uzależniony od alkoholu i narkotyków.
Wychował się na terenie niebezpiecznej dzielnicy Paryża.W tych okolicach handel narkotykami był bardzo wielki.Od dzieciństwa miał styczności z przemocą,narkotykami,kradzieżami oraz wieloma innymi.Uzależniony jest w stanie zabić drugiego człowieka dla narkotyków.Kiedy przesiadywał w więzieniu ,doznał olśnienia,cudu,nawrócił się.Zaczął wierzyć w istnienie Chrystusa.

Książka nie tylko opowiada o narkomanach,ale również o nawróceniu i wierze w Boga.Autor napotkał w swoim życiu bardzo wiele przeszkód.Książkę uważam za godną polecenia,ale pod koniec książki denerwowało mnie ciągłe pisanie o jego nawróceniu.Był to oczywiście niesamowity wątek,ale uważam,że zbyt często powtarzany.


"Narkoman należy do bardzo zamkniętej grupy. Nie ma nic łatwiejszego, jak tam wejść, ale jak już zostanie się przyjętym do klubu, bardzo trudno wyjść z niego bez szwanku. (...) To potężna broń, która niszczy nadzieję na spełnienie pewnego dnia swoich marzeń..." *

Tytuł:,,Wyrwany z piekła.Świadectwo narkomana''
Autor: Laurent Gay
Ilość stron:174
Przełożył/a:Marta Harat
Wydawnictwo:W drodze

Ocena:6/10You Might Also Like

2 komentarze

  1. Nie przepadam za książkami o tematyce narkotyków,ale może kiedyś się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja kiedyś czytałam same romanse,ale po skuszeniu się na ,,Pamiętnik Narkomanki'' zaczęłam czytać o narkotykach i bardzo polubiłam tę tematykę ;)

      Usuń