,,Każdego dnia'' -David Levithan

11 lutego
Każdego dnia szesnastoletni A budzi się w innym ciele i w innym miejscu.Pogodził się ze swoim wyjątkowym losem,ustalił nawet zasady,których stara się przestrzegać: nie angażować się,nie rzucać się w oczy,nie mieszać się w cudzym życiu.Aż do pewnego poranka,kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę,Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie reguły,ponieważ A wreszcie znalazł kogoś,z kim pragnie być - każdego dnia,bez wyjątku.

Fascynująca opowieść ukazująca zawiłości życia i uczuć.To historia A i Rhiannon,którzy próbują odkryć,czy można prawdziwie kochać kogoś,kto codziennie jest inny...

Chłopak sam nadał sobie imię ,,A''.Zawsze podróżował ciałami i nigdy nie chciał tego zmienić.Aż do czasu,gdy poznał Rhiannon.Budził się w różnych płciach i różnych orientacjach.Życie A jest  bardzo smutne.Nigdy nie miał rodziny,nigdy nie nawiązywał przyjaźni,nikt o nim w ogóle nie wiedział.Bał się tego,że gdy umrze to nikt nie będzie o nim pamiętał i ogólnie wiedzieć.Starał się przeżyć życie osób,których zamieszkiwał ciało ,jak najlepiej.Nie chciał zepsuć nikomu życia i starał się zachowywać tak,jakby zachowywała się dana osoba.

Akcja rozgrywa się w ciągu kilkudziesięciu dni.Codziennie w innym ciele i miejscu.Osoby,które zamieszkiwał miały różnie charaktery.Zdarzały się osoby miłe,dobre,kochające jak i złe,wredne.

Pierwszy raz spotkałam się z tak oryginalną książką.Bardzo mi się podobała,nie mogłam przestać jej czytać.Ma w sobie wiele ciekawych cytatów,które dają do myślenia.


Każdy człowiek chce,żeby wszystko grało.Nie marzymy o niczym fantastycznym,cudownym ani wyjątkowym.Z radością godzimy się na to,że wszystko gra,bo tyle nam zwykle w zupełności wystarcza.

Zakochać się to jedno,a co innego-poczuć,że ktoś zakochuje się w tobie.Czuć się odpowiedzialnym za tę miłość.

 W życiu,które jest ci dane,nie ma miejsca na zazdrość.Jeżeli dopuścisz ją do siebie,rozszarpie cię na strzępy.

Dobroć wiąże się z tym,kim jesteś,a miłe obejście-z tym,jak chcesz wypaść w oczach innych.

 

Tytuł:,,Każdego dnia''
Autor:David Levithan
Ilość stron:255
Przełożył/a:Donata Olejnik
Wydawnictwo:Dolnośląskie
Ocena:8/10

You Might Also Like

0 komentarze