,,Colorado Kid'' -Stephen King

25 lutego


Na wyspie Moose-Lookit dwóch doświadczonych dziennikarzy wprowadza w tajniki zawodu przybyłą tam praktykantkę. W ramach nauki, przytaczają historię człowieka zwanego Colorado Kidem, którego znaleziono martwego na jednej z plaż wyspy. Policji jego śmierć wydawała się łatwa do wyjaśnienia, jednak dziennikarze rozpoczęli prywatne śledztwo. Okazało się, że nieznany mężczyzna pracował jako grafik w agencji reklamowej w Kolorado. Z niewiadomych powodów bez słowa opuścił żonę i dziecko. Dlaczego tak postąpił? Dziennikarze starają się odtworzyć godzina po godzinie ostatni dzień jego życia, ale mimo ich wysiłków mnożą się pytania, na które nie ma odpowiedzi. Przypadek Colorado Kida jest dla mentorów młodej praktykantki przykładem prawdziwej niewyjaśnionej tajemnicy, której nie wolno powierzać nieodpowiedzialnym dziennikarzom, mogącym tak interpretować fakty, by wzmocnić sensacyjność zdarzenia. Przy okazji - a może przede wszystkim - jest okazją do wyłożenia zasad odpowiedzialności dziennikarza wobec prawdy oraz ludzi z pierwszych stron gazet.

                                                                                                                                    lubimyczytać.pl

Stephena Kinga uwielbiam i sądziłam ,że ta książka będzie przyjemnym kryminałem.Niestety bardzo się na niej zawiodłam.Dwoje staruszków opowiada historię dawnej śmierci człowieka,zwanego Colorado Kidem. Są to tylko domysły i poszlaki.Historia wydaje się ciekawa,ale niestety mi nie przypadła do gustu.Ratunkiem tej książki jest oczywiście mistrzowski styl autora.Jeżeli jeszcze nie czytaliście żadnej książki Stephena Kinga to odradzam ten tytuł jako pierwszy ,ponieważ możecie sobie popsuć wizerunek autora.Jest to książka bardzo krótka,więc myślę,że jeśli macie czas to warto po nią sięgnąć z czystej ciekawości.


Tytuł:,,Colorado Kid''
Autor:Stephen King
Ilość stron:120
Przełożył/a:Maciejka Mazan
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ocena:5/10

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Chyba się nie skuszę,jeśli jest aż tak zła.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę,że wszystko zależy od gustu.Ja spodziewałam się całkowicie czegoś innego.Może tobie się spodoba.Musisz się sama przekonać :)

      Usuń