,,Eleonora i Park''- Rainbow Rowell

06 lutego


Tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą-dość mądrych,by zdawać sobie sprawę,że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać,ale na tyle odważnych i zdesperowanych,by dać jej szansę.


Książka opowiada o dwóch nastolatkach i jest napisana od dwóch stron:-Eleonory i -Parka.Eleonora wyprowadza się wraz z rodziną do domu partnera matki,który jest agresywny w stosunku do wszystkiego.Stawia czoła nowej szkole.Park natomiast nie ma problemów w domu,ma kochającą rodzinę.Jest lubiany i wygląda jak Azjata.

,,Eleonora i Park'' nawet  mi się podobała.Książki tej autorki bardzo szybko się czyta,chyba za względu na styl pisania.Ukazała problemy nastolatków i ich miłość z wieloma przeszkodami.

Książka nie jest długo zapadająca w pamięć,ale myślę,że warto ją przeczytać.Ukazuje walkę o miłość,problemy z rodziną i patologią.

Najbardziej w tej książce polubiłam Parka.Na początku,co prawda nie był przyjacielski w stosunku do Eleonory i to zachowanie było odpychające.Lecz później zmienił swoje zachowanie.Poświęcał się dla niej i zawsze przy niej był i jej pomagał.Dzięki temu zachowaniu bardzo go polubiłam.


Tytuł:,,Eleonora&Park''
Autor:Rainbow Rowell
Ilość stron:356
Przełożył/a:Magdalena Zielińska

Wydawnictwo:Otwarte
Ocena:6/10

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Mi bardziej przypadła ,,Fangirl''.
  Zrobisz o niej recenzję?

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno się pojawi,jak będę mieć czas,bo jak na razie to mam sporo książek do recenzji.Jutro można się spodziewać czegoś bardzo wyjątkowego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie urocza opowieść. Podobało mi się w niej prawie wszystko, więc zawsze dziwię się tymi odmiennymi opiniami na jej temat. ALE! Dla każdego coś miłego, prawda? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda :)
   Ja uważam,że książkę miło się czytało,lecz nie zrobiła na mnie większego wrażenia.Wiem,że są bardzo mieszane opinie. :)

   Usuń