''Margo''-Tarryn Fisher

12 stycznia


W Bone jest dom.
W domu mieszka dziewczyna.
W dziewczynie mieszka ciemność...


Margo żyje w ponurym miasteczku Bone. Swój dom nazywa ''pożeraczem''. Matka dziewczyny nie interesuje się nią, ma depresję i traktuje ją jak służącą. Dziewczyna jest bardzo samotna, nie ma z kim porozmawiać i się wyżalić. Jednak wszystko się zmienia, kiedy poznaje Judaha, który jest kaleką i jeździ na wózku.

W miasteczku często dochodzi do przemocy i tego typu rzeczy, ale kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, Margo wraz z Judahem rozpoczyna własne śledztwo.

''Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból.''- to motto, którym szczyci się dziewczyna, ale czy jest zdolna przeobrazić słowa w czyny? Musicie sami się przekonać, czytając tę książkę. 
Słabi ludzie pozwalają, by ból ich dusił, doprowadzając do powolnej, emocjonalnej śmierci. Silni ludzie wykorzystują ból, Margo.Używają go jako paliwa.


Na początku warto zaznaczyć, że książka jest pięknie wydana. Okładka robi wrażenie  i jej minimalizm pasuje idealnie.


Rozpoczynając tę powieść miałam wielkie oczekiwania. Sam opis jak i tyle pozytywnych opinii mnie do tego zachęciło.

Brutalność, realność i lekki dreszczyk emocji, to coś co naprawdę lubię! Styl pisania autorki jest taki lekki i czyta się tę książkę po prostu błyskawicznie. Pomysł na fabułę jest naprawdę bardzo ciekawy, a jako fanka thrillerów, kryminałów czy też horrorów, czułam że i ta mi się spodoba i się nie myliłam.

W świecie Margo jest ponuro, brutalnie i po prostu źle. Bohaterowie są ciekawie skonstruowani i bardzo ciekawiła mnie historia matki dziewczyny, mimo że była taką okrutną osobą. Była bardzo tajemnicza, ale część jaką o niej znaliśmy podsycała moją ciekawość. Bardzo chciałam, aby jej wątek był bardziej rozbudowany, ale niestety nie można mieć wszystkiego.

Margo jest bardzo specyficzną postacią, która na pewno na długo pozostanie w pamięci. Jest silnym charakterem i zawsze prowadzi do swojego, mimo że nie zawsze jest to dobre i konieczne...

''Margo'' przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Bardzo polecam ją osobom, które lubią poczuć dreszczyk emocji, zaczytują się w kryminałach. Jeśli szukacie powieści napisanej lekkim stylem ,a zarazem ciekawej i niezwykłej młodzieżówki, to ''Margo'' na pewno się nada.

Tytuł:''Margo''
Autor:Tarryn Fisher
Ilość stron:349
Przełożył/a:Agnieszka Brodzik
Wydawnictwo:SQN
Ocena:9/10


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu SQN. :)


You Might Also Like

6 komentarze

 1. Wydaje się ciekawą lekturą. Może gdybym trafiła na nią w bibliotece, to bym się skusiła, ale kupować raczej nie zamierzam, bo trochę przejechałam się na "Mimo moich win" autorki i teraz, mimo iż fabuła "Margo" mnie kusi, to nie zamierzam się rwać do tej książki.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialna książka lubie własnie taki kryminały lekko :D Kurde a ten cytat po prostu wszedł w moją duszę :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawi mnie ta książkia. Na pewno przeczytam :)
  Pozdrawiam!
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Historia Margo wydaje się być naprawdę interesująca - takie wrażenie odnoszę już od momentu, w którym ujrzałam jej zapowiedzi. Może nawet zdecyduję się na zakup tej powieści - bo czemu by nie. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. O tej książce słyszałam już dużo dobrego i mam wielką ochotę ją poznać, mam nadzieję, że wkrótce uda mi się to zrobić! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę świetna książka <3 Bardzo mi się spodobała, choć nie jest to gatunek jaki czytam. Bardzo miło mnie zaskoczyła. Myślę, że zacznę teraz sięgać i próbować gatunków, którym mówiłam stanowcze nie.

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♥
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń