Czytanie po angielsku,czyli [ze słownikiem]

04 lutegoOd dawna chciałam sięgnąć po jakąś książkę w języku angielskim,ale zostawałam przy serialach z napisami angielskimi.Trudno było mi się zdobyć i jakąś przeczytać.Po prostu bałam się,że nie dam sobie rady i będę musiała cały czas patrzyć do słownika.Mój angielski nie jest na jakimś wysokim poziomie.Na szczęście Wydawnictwo [Ze słownikiem] stworzyło coś,co idealnie nadaje się dla mnie,i co bardzo pomaga w kształceniu języka.

Wydawnictwo Ze Słownikiem oferuje nam szeroki
wybór książek w języku angielskim.Od wszelakich bajek,kryminałów,do klasyków.Ja postanowiłam sobie wybrać coś z literatury dziecięcej i padło na ''Alicję w krainie czarów'' i ''Tajemniczy ogród''.


Książki są wydane bardzo prosto i minimalnie,ale uważam,że mają swój urok.Kartki są białe i solidne.W środku możemy znaleźć aż trzy słowniki:jeden na samym początku ze słowami  podstawowymi,na końcu zbiór ogólny i pojedyncze słowa z boku tekstu książki.
O samej treści książek nie będę pisać,ponieważ są one na pewno każdemu znane.
Zaczynając czytać Alicję,miałam małe problemy z rozumieniem tekstu,ale po jakimś czasie zaczęło mi iść dużo lepiej i udało mi się wtopić w treść.Najtrudniej jest na samym początku,więc nie warto się zrażać i iść dalej,bo będzie na pewno lepiej.Wydawnictwo stworzyło coś bardzo pomocnego dla osób,które mają problemy ze słówkami(w tym ja).Bardzo mi się podoba idea tłumaczenia tych  trudniejszych ,bo nie musiałam szukać tego po słownikach,czy też w google tłumacz.
Poniżej zostawiam wam link do strony wydawnictwa:


ZE SŁOWNIKIEM


W ofercie znajdziecie wiele książek,które mogą was zainteresować:
-''Duma i uprzedzenie''
-''Ania z zielonego wzgórza''
-''Groza na wysokości"
-"Przygody Sherlocka Holmesa''
-"Opowieść wigilijna"
-"Królowa śniegu''
-"Czarnoksiężnik z krainy Oz''
-''Dracula''


Jest ich jeszcze więcej i cały czas wychodzą nowe,więc warto zaglądać na stronę wydawnictwa,aby widzieć wszystkie nowości.


Jak widać,jest w czym wybierać i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.Jednak jedynym minusem jest to,że z boku tekstu słówka są w kolejności alfabetycznej i niestety jest to trochę męczące,kiedy musisz szukać poszczególnego.Wolałabym,aby tłumaczenie było koło  słowa i byłoby mniej kłopotu.Nie mam więcej zastrzeżeń,co do wydania i większość jest na plus.

Bardzo polecam książki z tego wydawnictwa osobom,które lubią uczyć się angielskiego i kształcić się w tym kierunku.Jest to dużo prostszy sposób nauki,jeśli nie masz opanowanego w 100% języka.


Za możliwość przeczytania książek dziękuję Wydawnictwu Ze Słownikiem. :)

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Chciałabym kiedyś zdobyć którąś z tych książek. Mimo, że czytałam już po angielsku takie podszkolenie zawsze byłoby przydatne. :)

  http://oddam-ci-ksiazke.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie znam i nie umiem wiec nic by mi taka ksiązka nie dała :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/military-style.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się ta inicjatywa. Szkoda tylko, że okładki książek przypominają raczej podręczniki szkolne, a nie normalne powieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chyba jednak wolałabym normalną książkę po angielsku i sama szukać słówek w internecie :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń