''Prawdodziejka'' -Susan Dennard

20 listopada

Młode wiedźmy Safiya i Iseult mają zwyczaj często wpadać w tarapaty. I przez to teraz muszą opuścić swój dom.
Safi jest bardzo rzadką wiedźmą prawdy, która jest zdolna zdemaskować każde kłamstwo.
Wielu zabiłoby dla jej umiejętności. Dlatego Safi musi pozostać w ukryciu. Inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało.

lubimyczytać.pl

Zapewne wielu z was słyszało o tej książce,ponieważ ostatnio było na jej temat wiele szumu.Przeglądając opinie na jej temat nie przeczytałam żadnej negatywnej ,co trochę mnie zdziwiło i sprawiło,że chciałam zagłębić się w tej lekturze.


Trzeba przyznać,że sama okładka przyciąga czytelnika,ponieważ jest przepiękna! Fabuła może nie przypaść każdemu do gustu,ale myślę,że każdy znajdzie w tej lekturze coś dla siebie.Miłośnikom fantastyki na pewno się spodoba to,co stworzyła Susan.


Już na samym początku akcja jest bardzo rozbudowana i ciągle coś się dzieje.I właśnie ten początek jest jednym z minusów tej powieści.Przez pierwsze sto stron w ogóle nie rozumiałam,co się dzieje i miałam ochotę odłożyć ją na półkę.Jednak na szczęście tego nie zrobiłam i przekonałam się,jakie książka skrywa w sobie wartości.

Bohaterowie są świetnie wykreowani.Każda postać jest inna i wyjątkowa na swój sposób.Szczególnie do gustu przypadła mi Safi,Evrane i Merik.Nie obyło się bez wątku miłosnego,ale był on zepchnięty na dalszy plan  i zdecydowanie popieram tę relację.


Świat wykreowany przez autorkę jest niezwykły i idealnie dopracowany.Sam pomysł na całość powieści jest bardzo oryginalny.


Warto zaznaczyć,że książka jest rekomendowana przez Sarah J.Maas-autorka ''Szklanego Tronu''.Wyraża się tak na temat ''Prawdodziejki'':

''Zróbcie miejsce na półce z ulubionymi książkami-Prawdodziejka wejdzie do kanonu.''

Czy zgadzam się z tym stwierdzeniem? Otóż nie.Uważam,że jest to dobra pozycja,ale do ulubionych nie należy.Jednak każdy ma inną opinię i może dla was będzie to jedna z ulubionych książek? Aby się o tym przekonać musicie koniecznie przeczytać ''Prawdodziejkę'' i sprawdzić,jakie wartości w sobie skrywa,bo jest ich naprawdę sporo.

Tytuł:''Prawdodziejka''
Autor:Susan Dennard
Ilość stron:393
Przełożył/a:Regina Kołek i Maciej Pawlak
Wydawnictwo:SQN
Ocena:7,5/10


Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu SQN.


You Might Also Like

5 komentarze

 1. Kupiłam już "Prawdodziejkę", tyle że na święta, więc jeszcze miesiąc czekania. Moja opinia często różni się od innych, więc zobaczymy co ja będę myśleć.

  Pozdrawiam
  recenzje-by-my.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis książki brzmi ciekawie, ale obawiam się, że znów nie czekałoby mnie nic innego jak wielkie rozczarowanie, więc sobie odpuszczę. Tym bardziej, że Maas też w gruncie rzeczy okazała się dużo gorsza niż zakładałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle pozytywnych opinii zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po książkę i niecierpliwie czekam na moment aż będę miała ku temu okazję. "Prawdodziejka" dosyć mocno mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka ciekawa ale nie dla mnie :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć, nominowałam Cię do Liebster Blog Awards. Szczegóły u mnie na blogu Wiedźmowa głowologia. Będzie mi bardzo miło, jeśli weźmiesz udział w zabawie, ale zrozumiem, jeśli nie będziesz miała na to ochoty.

  Pozdrawiam,
  Wiedźma

  OdpowiedzUsuń