Czas Żniw - Samantha Shannon

16 marcaJest rok 2059.Główna bohaterka-Paige Mahoney,pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn dla jednego z mim-lordów-Jaxona Halla.Dziewczyna posiada pewne umiejętności,które mogą ją narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo.Jej moc jest potężna i bardzo pożądana.Pewnego dnia zostaje schwytana i wysłana do kolonii karnej-Szeolu I.Poznaje rasę,o której nigdy wcześniej nie słyszała-Refaici.Jej panem zostaje Naczelnik,skrywający wiele tajemnic..

O tej książce słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii i przyznam,że sama oczekiwałam po niej wiele.Jednak,czy książka podołała moim wymaganiom?

Autorka wykreowała świat w sposób tak realistyczny i niesamowity.Podczas czytania pozycji,cały czas się czułam,jakbym była z bohaterami i razem z nimi przeżywała to wszystko.Pomysł na fabułę może i nie jest jakoś oryginalny,ale i tak uważam,że jest w nim coś przykuwającego uwagę.

Bohaterowie są świetnie wykreowani.Każdy ma coś w sobie,nawet postacie,które pojawiały się rzadko.Paige jest postacią  przeze mnie lubianą.Bardzo podobała mi się jej postawa wobec przyjaciół,jej lojalność i walka do końca.Momentami przypominała mi Katniss z Igrzysk Śmierci.Jednak najbardziej polubiłam,Naczelnika.Sposób,w jaki traktował Paige był uroczy i mam nadzieję,że będzie pomiędzy nimi coś więcej.Na początku czytania może być ciężko,ponieważ trudno jest się połapać o co chodzi i co oznaczają niektóre słowa.Sama miałam z tym problem,ale po jakiś pięćdziesięciu stronach wkręciłam się i wszystko nabierało znaczenia.Na końcu jest mały słowniczek,który tłumaczy nam niezrozumiałe słowa,przewijające się przez książkę.

"Czas Żniw" jest przepięknie wydany.W środku znajduje się mapka  i spis kategorii jasnowidzenia.Podczas czytania tej powieści nie da się nudzić.Ciągle dzieje się coś interesującego.Styl pisania jest bardzo lekki i czyta się ją błyskawicznie.

Myślę,że książka zapadnie mi na długo w pamięci i staje się jedną z lepszych,jakie przeczytałam w tym roku.Jest to niesamowita przygoda z ciągle pędzącą na przód akcją.Polecam ją osobom,które szukają świetnej fantastyki,z małym wątkiem romantycznym.


Tytuł:"Czas Żniw"
Autor:Samantha Shannon
Ilość stron:512
Przełożył/a:Regina Kołek
Wydawnictwo:SQN
Ocena:9/10

Za możliwość przeczytania tej książki bardzo dziękuję Wydawnictwu SQN.

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Zgadzam się z twoją opinią, jest dosyć pogmatwana i zawiła, ale za to jak najbardziej warta uwagi. Dobrzy bohaterowie, rozwinięta akcja i świetny styl pisania. Drugi tom podobał mi się trochę mniej, ale to nadal była Samantha Shannon, więc przyjemnie mi się czytało. Kocham tę serię, ale jeszcze bardziej kocham twoje zdjęcia - są super! :D
  Buziaki!
  BOOKBLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję,że drugi tom spodoba mi się jeszcze bardziej.
   Dziękuję bardzo! ;*

   Usuń
 2. W sumie twoja opinia całkowicie pokrywa się z moim zdaniem, więc nie wiem co mam więcej napisać. Mam nadzieję, że w Polsce szybko pojawią kolejne tytułu(bo zagranicą już są wydane, nie?). XD
  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam ale tym razem to nie mój rodzaj :*

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/03/bikini-czyli-ciekawostki-o-ktorych.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromnie chcę ją przeczytać i nawet stoi na półce tylko brak mi na to czasu. :(

  http://oddam-ci-ksiazke.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tę historię jakieś dwa lata temu (a może trzy? sama nie wiem) i byłam nią naprawdę zauroczona. Teraz jednak niewiele pamiętam i możliwe, że sobie odświeżę tę powieść. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niecierpliwie czekam na trzeci tom!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale po Twojej recenzji czuję się zachęcona i zaciekawiona :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszyscy się zachwycają, a ja nie umiem się przekonać. ;)

  OdpowiedzUsuń