Zakazane Życzenie- Jessica Khoury [Przedpremierowo]

27 lutego

Głęboko pod ziemią znajdują się ruiny niegdyś zapierającego dech w piersiach królestwa.Pomiędzy nimi jest zagrzebana lampa,a w niej dżin czekający na uwolnienie.Pewnego dnia,przyciągnięty pierścieniem Aladyn, dociera do ruin pałacu.Mężczyzna odnajduje pośród gruzów lampę,z której wylatuje dym,przybierając postać pięknej kobiety...

Zahra-bo tak się zwie dżin,ma spełnić trzy życzenia Aladyna,jakie sobie chłopak zapragnie.Ma mu towarzyszyć do momentu spełnienia wszystkich.Jednak jest pewne Zakazane życzenie,które wypowiedzenie  grozi ogromnym niebezpieczeństwem.Na początku nie ma z tym problemu,ale kiedy para się w sobie zakochuje,wszystko się zaczyna komplikować...Dziewczyna z lampy przybiera różne postacie i wraz ze swoim panem wkraczają do miejsca,gdzie ludzie walczą z dżinami.Ma mu towarzyszyć do momentu spełnienia wszystkich życzeń albo wybrać wolność i zdradzić Aladyna.
Autorka od samego początku wciąga nas w baśniową  fabułę,która jest naprawdę ciekawa.W dzieciństwie uwielbiałam oglądać bajki o dżinach i   magii.Spełnienie każdego życzenia wiąże się z pewnym ryzykiem i swoją ceną.Świat wykreowany przez Jessice jest pełen intryg i ludzi żądnych zemsty.Występuje tutaj wiele złych postaci,które wszystko komplikują.

Styl pisania jest bardzo lekki i przyjemny.Powieść czyta się błyskawicznie dzięki barwnemu językowi,który nadaje nutkę tajemniczości.

Jeśli chodzi o wydanie tej książki,to jestem pod ogromnym wrażeniem.Po prostu WOW!Spójrzcie tylko!Ta okładka jak i całość bardzo zachęcają do sięgnięcia po tę powieść.
W książce ciągle się coś dzieje,więc nie możemy ponarzekać na brak akcji.Z przyjemnością czytało mi się tę pozycję i wątek romantyczny był naprawdę ciekawy i emocjonujący.Bohaterowie są świetnie wykreowani.

Zakazane życzenie nie jest tylko powieścią o wielkiej miłości,chociaż gra ona tutaj dużą rolę.Książka ukazuje nam,że każdy czyn ma swoje konsekwencje,nie zawsze pozytywne.Złe uczynki zawsze do nas wracają.

Bardzo polecam tę powieść osobom,które lubią się przenieść do innego świata,poczuć magię i powrócić do dzieciństwa.Nie jest to tylko pozycja dla młodzieży i sądzę,że spodoba się niejednemu dorosłemu.


Tytuł:"Zakazane Życzenie"
Autor:Jessica Khoury
Ilość stron:377
Przełożył/a:Maciej Pawlak
Wydawnictwo:SQN
Ocena:8/10

Premiera już 1 marca!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu SQN!


You Might Also Like

6 komentarze

 1. Ksiązka ciekawa ale nie dla mnie :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/moro-and-black.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytelnik, który na tyle zaczyta się w powieści, żeby stłumić wszelkie odgłosy zewnętrznego świata, znajdzie w tej książce barwne postacie, opisy, który wręcz ożywiają się na jej stronach oraz dużą dawkę emocji, które towarzyszą od początku do końca. Co więcej, nie zabraknie tam również humoru ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na recenzję Zakazanego życzenia ;)
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Już zamówiona, jutro pewnie ją odbiorę z empiku. Nie mogę się doczekać tej książki.

  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydanie tej książki naprawdę jest niesamowite. Wykorzystanie baśni o Aladynie to również strzał w dziesiątkę! Szkoda tylko, że, z tego co wiem, autorka skupiła się w dużej mierze na wątku romantycznym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać tej ksiazki!

  oddam-ci-ksiazke.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa tej książki ! Tyle dobrych opinii się już nasłuchałam, że nie mogę się doczekać aż sama po nią sięgnę.

  http://kochajac-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń