Zakon Mimów - Samanta Shannon

13 kwietnia


"Zakon Mimów" jest drugim tomem serii Czasu Żniw.Jeśli jeszcze nie czytaliście pierwszego,to zapraszam was na recenzję.

Paige Mahoney udaje się uciec z kolonii karnej Szeol I i powrócić do Sajon Londyn,pod opiekę swojego mim-lorda Jaxona. Jest najbardziej poszukiwaną osobą w Londynie.Dziewczyna oczekuje,aby świat dowiedział się o istnieniu Emmitów i Refaitów,jednak jej pan nie zgadza się,co do tego pomysłu...Jest to początek wojny..

W książce ciągle się coś działo,akcja pędziła do przodu,ale  niestety zdołała mnie zanudzić.Bardzo ciężko było mi się wgryźć i dopiero w połowie zaczęłam się wkręcać i nie miałam ochoty jej odkładać.Styl pisania autorki jest lekki i przyjemny,ale uważam,że opisy są czasami za długie i przynudzające.Zdecydowanie bardziej lubię dialogi(szczególnie Paige z Naczelnikiem).
Bohaterowie są świetnie wykreowani i bardzo przyjemnie śledziło mi się losy głównej bohaterki.Najbardziej do gustu przypadł mi Naczelnik(lubię go od pierwszej części,ale jeszcze bardziej go pokochałam).

Książka jest ładnie wydana,jednak Czas Żniw podoba mi się bardziej.Właściwie to sam pierwszy tom wywarł na mnie większe wrażenie i lekko się zawiodłam na drugim,lecz uważam,że tak czy inaczej warto przeczytać tę powieść.Zakończenie wprawiło mnie w osłupienie i nie mogę się doczekać trzeciego tomu.

Myślę,że seria Czasu Żniw jest warta przeczytania i jest to naprawdę dobra fantastyka.Drugi tom był dla mnie słabszy,ale zakończenie było takie świetne!Świat,który wykreowała autorka jest bardzo ciekawy,ale myślę,że wzorowała się na Harrym Potterze i Igrzyskami Śmierci.

Premiera 3 tomu "Pieśń Jutra" już 26 kwietnia!Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu SQN. :)


Tytuł:"Zakon Mimów"
Autor:Samantha Shannon
Ilość stron:540
Przełożył/a:Regina Kołek
Wydawnictwo:SQN
Ocena:7,5/10

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Słyszałam, że Samantha Shannon to świetna pisarka, natomiast ja jeszcze nie miałam okazji przeczytać czegokolwiek spod jej pióra. Mam nadzieję, że to nadrobię :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne ale nie dla mnie tym razem :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/04/checkpregnancycom-czyli-wszystko-o.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ileż ja się czaję za tę powieścią :D Chyba czas zamknąć oczy, zrobić przelew i delektować się świetną powieścią :)

  OdpowiedzUsuń