Panika- Graham Masterton

18 czerwcaJack Wallace, z pochodzenia Polak,prowadzi polską restaurację w Chicago.Od śmierci żony,samotnie wychowuje syna,Sparky'ego,który choruje na zespół Aspergera. Pewnego dnia dowiaduje się o tragedii,jaka rozegrała się na obozie skautowym w Owasippe. Samobójstwo popełniło tam jednocześnie 17 skautów i kilku opiekunów.Wśród ofiar znalazł się przyjaciel Sparky'ego. Policja nie potrafi wyjaśnić przyczyn tego wydarzenia.

Jack przypadkiem dowiaduje się,że w czasie drugiej wojny światowej w Polsce samobójstwo popełnił także jego pradziadek.Wydaje się,że te fakty łączy tylko samobójstwo,jednak za tym wszystkim kryje się coś więcej.Wkrótce mężczyzna uzyska szansę na rozwiązanie tej zagadki..

Graham Masterton jest jednym z najpopularniejszych pisarzy tego wieku i słyszałam o jego twórczości wiele dobrego.Porównywany jest do Stephena Kinga,jednak Mistrz jest tylko jeden.😀 Panika zapoczątkowała moją przygodę z Mastertonem i jestem pozytywnie zaskoczona tą książką.

Zaczynając od samej fabuły,uważam,że jest naprawdę oryginalna i niezwykle wciągająca.Muszę przyznać,że czułam lekki dreszczyk,czytając tę książkę.Od zawsze bałam się lasów,ale teraz mój lęk jeszcze bardziej dał o sobie znać.

W Panice jest całkiem sporo wątków polskich,które są naprawdę intrygujące i zachęcają do sięgnięcia po tę pozycję.Bohaterowie mają pochodzenie Polskie i przez jakiś czas przebywają w naszej aktualnej stolicy.Jest tu pewien wątek,łączący wiele wydarzeń,które przydarzyły się rodzinie Wallace.

Styl pisania autora jest lekki i przyjemny,powieść czyta się szybko.Bohaterowie są skonstruowani dobrze,lecz uważam,że niektórzy  są niedopracowani. Sparky należy do tej pierwszej grupy.Jest postacią barwną i przykuwającą uwagę.Nie umiem zdecydować,czy należy on do lubianych przeze mnie postaci.Niby jest okej,ale potrafi zaleźć za skórę i zdenerwować.

Minusem jest  mała ilość emocji.Śmierć,która przewinęła się przez stronice,jest taka nijaka.Bohaterowie zachowują się,jakby jej w ogóle tam nie było.Nie da się odczuć tej rozpaczy po stracie,tak jakby śmierć zeszła na dalszy plan,chociaż jest ona w centrum.

Uważam,że Panika jest naprawdę dobrą książką.Nie zaliczyłabym jej do horroru,raczej do thrillera dreszczowca,ale każdy ma inne wyobrażenie strachu.Warto przeczytać tę pozycję ze względu na oryginalną i bardzo ciekawą fabułę.Akcja ciągle idzie do przodu i nie da się nudzić,podczas czytania tej powieści.

Tytuł:"Panika"
Autor:Graham Masterton
Ilość stron:313
Przełożył/a:Piotr Kuś
Wydawnictwo:Rebis
Ocena:8,5/10Za książkę dziękuję Domu Wydawniczemu Rebis. :)

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Ostatnią książką Mastertona jaką czytałam było "Manitou", z chęcią sięgnę po tę pozycję :)

    Pozdrawiam i zapraszam
    ver-reads.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń