''Wybacz mi,Leonardzie'' -Matthew Quick

13 sierpnia

Główny bohater jest inny niż zwykły nastolatek.W dniu swoich 18-tych urodzin,goli głowę na łyso,do plecaka chowa prezenty dla paru osób i do tego broń..Z jej pomocą chce zabić pewnego znajomego.Poza tym postanawia popełnić samobójstwo.

''Wybacz mi,Leonardzie'' to nie jest zwykła młodzieżówka.Niesie ona pewne przesłanie.Jest czymś więcej niż przeciętne powieści dla młodzieży.

Od samego początku byłam ciekawa,co skłoniło chłopaka do tych rzeczy.Bohater w życiu ma ciężko.Rodzice po rozwodzie,matka nie zwraca na niego uwagi i jest zdany tylko i wyłącznie na siebie.W szkole nikt go nie lubi.A jest tak dlatego,bo jest 'inny'.

Książkę,która nadaje się dla nastolatków jak i dorosłych.Najbardziej przerażające w niej jest to,że ta historia jest tak realna.Na świecie jest wiele ludzi,którzy zastanawiają się nad popełnieniem samobójstwa i ta powieść jest m.in. o tym problemie.

Powieść jest napisana lekkim i przyjemnym stylem pisania.Czyta się ją błyskawicznie.Historia wciąga od samego początku i byłam bardzo ciekawa,jak się skończy.I właśnie zakończenie było dla mnie jedynym minusem.

Mojej sympatii szczególnie nie zdobył żaden bohater.Jednak jednego jestem pewna.Nienawidzę matki Leonarda-Lindy.Jej olewanie i nie interesowanie się synem było po prostu straszne!Było jej obojętne,co się z nim dzieje.

Czytając tę lekturę,dowiadujemy się,co skłoniło Leonarda do posunięcia się tak daleko.Powieść ta jest bardzo ambitna i dotyka trudnych tematów.Opowiada o samotności i braku zrozumienia.-A skąd pan wie,że wygrywa? -Ponieważ wciąż walczę.

Właśnie wtedy zrozumiałem,że prawda zazwyczaj nie ma znaczenia,a kiedy ludzie nabiorą fałszywego przekonania na czyjś temat,nie zmienia zdania niezależnie od poczynań tej osoby.

Tytuł:''Wybacz mi,Leonardzie''
Autor:Matthew Quick
Ilość stron:406
Przełożył/a: Jacek Konieczny
Wydawnictwo:Otwarte
Ocena:8/10

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Mam ją już na swojej półce, także jeszcze trochę i znajdę czas, by ją przeczytać :))

  Pozdrawiam
  joolsandherbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio ją zaczęłam, ale przerwałam w sumie nawet nie wiem czemu. Wiadomo Quick pisze książki z przesłaniem i są to zazwyczaj trudne tematy. Mam nadzieję, że niebawem do niej powrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to kolejna książka, którą po prostu muszę przeczytać, mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu. Bardzo ciekawa recenzja. Pozdrawiam i zapraszam do mnie, dopiero zaczynam ;) Kinga
  kingadomanska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna ksiązka i myśle, że warto aby pojawiła się na mojej półce :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham! Jedyna książka tego autora, którą polubiłam. Tak jak napisalas - przerażający jest w niej ten realizm.
  Pozdrawiam!
  annwithbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nominowałam cię do BOOK TMI TAG:)http://thebooksandclouds.blogspot.com/2016/08/poczuj-lato-book-tag.html#more

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa tego tytułu, ponieważ jak do tej pory Niezbędnik Obserwatorów Gwiazd stał się jedną z moich ulubionych książek, a Poradnik Pozytywnego Myślenia także uwielbiam *-* Następnym razem biorę się za Wybacz mi, Leonardzie :D

  OdpowiedzUsuń