''Doktor Sen'' -Stephen King

24 sierpnia


''Doktor Sen'' jest kontynuacją bestsellerowego ''Lśnienia'',którego miałam okazję już przeczytać.Jeśli nie czytaliście jeszcze pierwszej części,to nie bójcie się-nic się nie stanie,jeśli przeczytacie samego Doktora.Mimo to,zalecam zapoznanie się z ''Lśnieniem'',bo jest to naprawdę świetna książka i jednak lepiej zapoznać się w kolejności. RECENZJA LŚNIENIA

Pewna grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostradę Ameryki,szukając pożywienia.Z pozoru są nieszkodliwi,lecz Dan Torrance dowiaduje się,że są oni istotami,które żywią się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem,co Dan-jasnością.

Dan pracuje w hospicjum i jest tam nazywany Doktorem Snu.Nawiązuje kontakt z Abrą,która również posiada jasność i to dużo większą niż on sam...Powieść ''Lśnienie'' została wydana w 1977 roku,a ''Doktor Sen'' w 2013.Jak widać jest duża różnica wydania tych powieści i niestety muszę przyznać,że Doktor  jest napisany w innym stylu.King stary,a King nowy robi ogromną różnicę i bardziej wolę tego starego.

Styl autora w tej powieści był lekki.Po Kingu nie wiadomo już,czego powinno się spodziewać.Potrafi  naprawdę zaskoczyć.Czasami trafiają mi się powieści,które czyta się lekko i szybko,a czasem są napisane ciężkim językiem i czyta się długo.Mimo tej różnicy,każdą z powieści przeze mnie przeczytanych,wszystkie mają coś w sobie i na swój sposób je lubię.Tak samo było z ''Doktorem Snu''.

Postacie jak zawsze,świetnie wykreowane.Szczególnie Rose zwróciła moją uwagę.Mimo,że była postacią złą,to i tak na swój sposób ją polubiłam.

I jak już wcześniej wspominałam,nie trzeba czytać ''Lśnienia'',aby móc zapoznać się z ''Doktorem Snu''.Nie gra to dużej roli,lecz uważam,że jednak warto sięgnąć po pierwszą część.Jak dla mnie była lepsza.Po prostu sam hotel Panorama mnie urzekł i bałam się,czytając tę lekturę.

Jeśli szukacie powieści z gatunku horroru,to możecie się zawieźć.Uważam,że nie jest ona straszna,ale każdy ma inne zdanie.Jednak jako thriller jest dobra.Poza tym czyta się ją bardzo przyjemnie i lekko.Posiada wątek fantastyczny.


Życie to koło,jego jedynym zadaniem jest się toczyć i zawsze wraca do punktu wyjścia.


Przychodzi taki dzień,gdy do człowieka dociera,że dalsza tułaczka nie ma sensu.Że dokądkolwiek idziesz,zabierasz ze sobą siebie.

Tytuł:''Doktor Sen''
Autor:Stephen King
Ilość stron:652
Przełożył/a:Tomasz Wilusz
Wydawnictwo:Prószyński i S-ka
Ocena:8/10
 

You Might Also Like

5 komentarze

 1. O matko, King mój master! Chciałabym mieć więcej czasu, żeby móc go sobie poczytać ;(

  Turkusowa Sowa

  OdpowiedzUsuń
 2. Ksiązka nie dla mnie heheh jest zbyt straszna :D

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Również wolę starsze książki Kinga . "Doktor sen" zdecydowanie nie zachwycił mnie tak jak "Lśnienie".
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Klaudia z bloga http://thebooksandclouds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. 40 lat różnicy - to dopiero mistrz!
  Nie czytam horrorów. Nie lubię, a potem boję się każdego skrzypniecia podłogi. Raczej nie dla mnie 😃.
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tylko jedną książkę Kinga, a mianowicie Carrie. Niezbyt mnie przestraszyła, dlatego może ta powieść spodobałaby mi się. :)
  Pozdrawiam, Nat z natalie-and-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń