,,Zabójczy Wirus''- Alex Kava

25 marca

Sięgnęłam po tę książkę,ze względu na niską cenę.Była w biedronce tylko za 9,99zł.Niestety w wydaniu pocket. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

Pewnego dnia do Akademii FBI  Quantico trafia pudełko z pączkami,a w nim list z pogróżkami terrorysty. Maggie O'Dell i dyrektor Cunningham natychmiast przystępują do akcji...i wpadają w pułapkę zastawioną przez zbrodniarza.Osoba,która wysłała pączki chce wzniecić epidemię i wysyła różne rzeczy do pewnych osób.Jest inteligentna i bardzo sprytna.Narzuca się detektywom,ale nie chce zostać złapana.

Po samym tytule domyślamy się ,że będzie mowa o wirusie,ale o jakim to musicie przekonać się sami...
Całość jest stworzona z bardzo krótkich rozdziałów,których jest aż 83.Nie chcę nikogo zrazić,czyta się to dosyć szybko  i nie zwraca się uwagi na ich ilość.Na początku bardzo długo mi się czytało,nie mogłam się wciągnąć w treść.Staram się zawsze kończyć książkę,więc brnęłam dalej i akcja zaczęła  się rozkręcać dopiero w połowie.Muszę przyznać,że książka nie była bardzo zła.Dla umilenia czasu warto sięgnąć po tę pozycję.Myślę,że nie zostanie mi długo w pamięci,ale nie żałuję,że przeczytałam ją.Można się wiele z niej dowiedzieć o wirusach.

,,Im mniej ludzie o tobie wiedzą,tym mniejsze ryzyko,że cię zranią''Tytuł:,,Zabójczy Wirus''
Autor:Alex Kava
Ilość stron:399
Przełożył/a:Katarzyna Ciążyńska
Wydawnictwo:Mira
Ocena:6/10

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Nienawidzę wydań kieszonkowych,mimo małej ceny.Moje oczy szybko się męczą przez małą czcionkę.Zdecydowanie wolę kupić dużą wersję i czytać bez pohamowań :) Co do książki to jeszcze jej nie czytałam :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie przepadam za wydaniami pocket,ale od czasu do czasu czytam.Jeśli książka jest ciekawa i ma w miarę dużą czcionkę to nie zwraca się uwagi na wielkość książki.
   Ja również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Po tanie książki sięgam raczej rzadko z obawy, że trafię na prawdziwego gniota i tylko zmarnuje czas czytając coś co mnie nie porwie, ale z drugiej strony niska cena może też świadczyć o początkującym autorze, który wbrew pozorom ma świetny warsztat pisarski :) Ta historia nie wydaje się oryginalna, ale jeśli autorka w miarę zgrabnie ją opisała może się okazać całkiem niezłą książką ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka była tania,ze względu na wydanie pocket. Mimo to czytało się dobrze. Mnie książka jakoś nie porwała,ale jest dobra.Nie czytałam innych powieści tej autorki,więc nie mogę jej porównać. :)

   Usuń
 3. Na razie czytałam tylko jedną powieść autorki, pozostałe w planie.

  OdpowiedzUsuń