''Bazar złych snów''-Stephen King

28 grudnia

Bazar złych snów to zbiór 20 opowiadań z różnych gatunków.Większość z nich to horrory,ale zdarzyły się też opowiadania fantasy,a nawet poematy.Jedne są lepsze,a drugie gorsze,lecz jako całość są naprawdę imponujące.Zdecydowanie najbardziej do gustu przypadły mi:Wydma-opowiadająca o pewnym mężczyźnie,który od dzieciństwa odwiedzał wyspę,gdzie znajdowała się wydma,na której pojawiały się nazwiska osób,które miały umrzeć.Końcówka tego opowiadania to mistrzostwo!;Wredny Dzieciak-chyba najbardziej przerażające opowiadanie z całego zbioru.Opowiada o dziecku,które jest owiane złem i niesie śmierć.

Do tych lepszym zaliczam też Ur,który opowiada o nauczycielu, czytającym tradycyjne papierowe książki.Zostaje jednak namówiony do kupienia czytnika,który ma niespotykaną opcję-otwiera drogę do światów równoległych.;Moralność opowiada o biednym małżeństwie,które postanawia uczynić coś złego dla pastora.W zamian mają dostać 200 tysięcy.


W resztę opowiadań nie będę się zagłębiać,pozostawiam to wam.King prezentuje nam opowieści,przy których można się bać,jak i takie,podczas których można się naprawdę uśmiać.


Bazar złych snów zdecydowanie nie należy do moich ulubionych powieści,lecz mam do Kinga taki sentyment,że w każdej z jego książek coś mi przypadnie do gustu i w tym zbiorze też tak miałam.Podobała mi się różnorodność każdego z opowiadań.Na początku każdego z nich były notki od autora,które bardziej nas przybliżały do twórczości.


Jeśli jesteście fanami Kinga to musicie koniecznie przeczytać tę książkę.Jeśli chcecie zacząć przygodę z jego twórczością  to odradzam tę pozycję,możecie się zrazić,bo do najlepszych ona nie należy.

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Nie miałam jeszcze przyjemności z autorem, ale jeśli uważasz, że ta lektura nie jest najlepsza na pierwsze spotkanie, to co polecasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początek poleciłabym ''Carrie'',''Lśnienie'',''Misery'',''Czarna bezgwiezdna noc'' lub może ''Pan Mercedes''. :)

   Usuń
 2. Mam straszną ochotę na twórczość Kinga. Na "Bazar złych snów" pewnie też czas nadejdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie czytam jego książek, mimo że słyszałam iż są dobre :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2016/12/parka-khaki-karpacz.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze żadnej książki Kinga. Może zacznę od "Carrie"?
  Pozdrawiam :*
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ''Carrie'' jest świetna na początek.Krótka i do tego ciekawa,więc mogłabyś od tej zacząć. ;*
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Z twórczością Kinga jestem już trochę zaznajomiona, głównie za sprawą przyjaciółki, która ciągle podtyka mi pod nos nowe propozycje tego autora. Jednak "Bazarów złych snów" nie udało mi się jednak jak dotąd przeczytać. Okładka jest po prostu magiczna.
  Ściskam gorąco, Natalia

  Zapraszam do mnie: http://ksiazkomoaniaczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń