''Prawie jak gwiazda rocka'' - Matthew Quick

23 października

Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa, trenuje Chrystusowe Diwy z Korei i toczy zaciętą walkę z Joan Sędziwą. Myśli pozytywnie i zaraża innych swoją energią. Jest prawie jak gwiazda rocka. Bez kitu!

„Prawie jak gwiazda rocka”, to jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka. To książka o szybkim dorastaniu i sile optymizmu, który jest uniwersalnym lekarstwem na życiowe trudności.
Matthew Quick pisze bardzo lekkie książki młodzieżowe,które niosą pewne przesłanie.Ale,czy ''Prawie jak gwiazda rocka'' wywarła na mnie dobre wrażenie?

Bohaterowie są ciekawie wykreowani,ale nie wiem,co mam sądzić o Amber.Jest osobą energiczną pozytywną i zawsze dąży do swojego celu. Są to jej największe zalety,ale również mnie irytuje.
Powieść daje dużo do myślenia.Nie doceniamy czegoś,dopóki tego nie stracimy.Jednak jestem trochę zawiedziona.Spodziewałam się czegoś bardziej rozbudowanego,bo jednak ten jeden szczególny wątek mi nie wystarczył.
Największymi plusami tej lektury jest styl pisania i motyw,który daje do myślenia.Gdyby nie ten motyw,książka byłaby po prostu zła i uważana za zwykłą i nic nie dającą młodzieżówkę.

Powieść ta nie przekonała mnie do siebie i uważam,że była bardzo średnia i przeciętna.Jednak,jeśli szukacie czegoś ''odmóżdżającego'' to myślę,że idealnie się nada.


Tytuł:''Prawie jak gwiazda rocka''
Autor:Matthew Quick
Ilość stron:360
Przełożył/a:Maria Borzobohata-Sawicka
Wydawnictwo:Otwarte
Ocena:5/10

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Nie czytałam jeszcze nic tego autora, ale jestem ciekawa, czy jego twórczość przypadnie mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama uważam tę książkę za najlepszą tego autora. Wybacz, mi Leonardzie w ogóle do mnie nie przemówiło. Ale jestem jeszcze bardzo ciekawa czy przypadnie mi do gustu Niezbędnik obserwatorów gwiazd.
  Pozdrawiam WiktoriaCzytaRazemZWami

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic tego autora, ale przede mną jest "Wszystko to co wyjątkowe". Myślę, że ta książka będzie moim odnośnikiem odnośnie stylu Quicka.

  Pozdrawiam,
  recenzje-by-my.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Prawie jak gwiazda rocka" jest na mojej półce od jakiegoś czasu i jeszcze po nią nie sięgnęłam. Autora poznałam przy lekturze "Wybacz mi, Leonardzie", która była w porządku, ale bez szału jakiego się spodziewałam. Jak na razie szukam powieści, która mnie porwie, ale po jakiejś bardziej wymagającej powieści zapewne sięgnę po Quicka:) Pozdrawiam!
  Verax

  OdpowiedzUsuń
 5. Mówię nie tej pozycji, głównie dlatego, iż nie przepadam za młodzieżówkami. Za odmóżdżającą historię podziękuję.
  Pozdrawiam serdecznie- strefawyobrazni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. To nie dla mnie :P

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń