,,Carrie'' -Stephen King

12 kwietnia

Uwielbiam twórczość Kinga i nie mogłam sobie odpuścić jego pierwszej książki.Film oglądnęłam przed przeczytaniem i niestety wiedziałam,co się będzie dziać.Oczywiście nie zostały zawarte wszystkie wątki.Mimo to książka mi się podobała.

Opowiada o dziewczynie,która jest inna niż wszyscy.Mowa o Carrie White.Wszyscy z niej kpią i robią z niej docinki.Nie interesują się nią chłopcy,nie ma przyjaciół,nie chodzi na imprezy.Może to przez jej matkę? Rodzicielka jest fanatyczką religijną i za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem.Dziewczyna posiada wielką moc-telekinezę.Pewnego dnia Carrie się buntuje i idzie na szkolny bal.Pada ofiarą okrutnego żartu,rozpętuje się piekło...

Kinga określa się mianem najlepszego mistrza horroru.Pisze niesamowite książki,które bardzo,ale to bardzo uwielbiam! Ta powieść dała mi naprawdę dużo do myślenia.

Wszyscy naśmiewali się z dziewczyny,która nic im nie zrobiła.Było mi bardzo szkoda głównej bohaterki.A najbardziej denerwowało mnie zachowanie matki-zmuszała córkę do modlitwy o odpuszczenie grzechów,nawet gdy nic nie zrobiła.Dziewczyna dostała miesiączki,a matka zamknęła ją za to w domowej kaplicy  i kazała się modlić!Najbardziej lubiłam postać Sue.Zrobiła coś złego Carrie,ale później tego żałowała i chciała jej to jakoś wynagrodzić.

Całość książki jest przeplatana wywiadami,wycinkami z gazet oraz ogólną akcją utworu.Jest to, co prawda bardzo krótka książka,ale jak najbardziej warta przeczytania.Polecam obejrzeć po przeczytaniu film z niesamowitą obsadą aktorską -Julianne Moore oraz Chloe Grace Moretz.

Ludzie z wiekiem nie stają się lepsi,stają się tylko sprytniejsi.Kiedy jesteś starszy i mądrzejszy,to wcale nie przestajesz obrywać skrzydełek muchom,po prostu potrafisz wymyślić lepsze powody,żeby to usprawiedliwić.

Możesz powiedzieć,że jest ci przykro,kiedy wylejesz kawę albo kiedy spudłujesz podczas gry w kręgle.Prawdziwy żal jest tak samo rzadki jak prawdziwa miłość.Tytuł: ''Carrie''
Autor:Stephen King
Ilość stron:204
Przełożył/a:Danuta Górska
Wydawnictwo:Prószyński i S-ka
Ocena: 7/10

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Uwielbiam grę aktorską Chloe z filmu ''Zostań,jeśli kochasz''.Muszę obejrzeć ten film,a co za tym idzie? Muszę przeczytać książkę!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również uwielbiam z nią filmy! Musisz koniecznie przeczytać,a po tym oglądnąć:)

   Usuń
 2. Do Kinga wrócę z przyjemnością, a "Carrie" może będzie tą pozycją, którą obiorę na początek. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to,co prawda najlepsza powieść,ale napisał ją jako pierwszą,więc myślę,że warto ją przeczytać :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Tematyka, ze aż ciarki :D

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejśc w linki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam takie tematy w książkach! :D

   Usuń